გაკვეთილის თემა | უჯრედი-ქსოვილი-ორგანო-ორგანიზმი |
მოსწავლეთა პროფილი | მე-7 კლასი.1 მოსწავლე.კლასში არ არის სპეციალურიგანათლების საჭიროების მქონე მოსწავლე. |
საკითხის მნიშვნელობა/ აქტუალობა | ეს საკითხი ხელს შეუწყობს მოსწავლეებს მიღებული ცოდნა გამოიყენონ ყოფა-ცხოვრებაში. |
მიზნები და შედეგები | მოსწავლემ შეძლოს იმსჯელოს და სხვადასხვა საშუალებით გამოსახოს სიცოცხლის ორგანიზაციის დონეები-უჯრედი- ქსოვილი-ორგანო-ორგანიზმი. აზროვნებისა და კომუნიკაციის უნარების განვითარება. · ბუნება.VII.5 |
წინასწარი ცოდნა | მოსწავლემ იცის ადამიანის ორგანოები,მცენარის ორგანოები. |
შეფასების საგანი და პროცედურები | ზეპირი პრეზენტაცია.მოსწავლე შეფასდება შეფასების რუბრიკით. |
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები | ტექსტი,პრეზენტაცია,კომპიუტერი. |
· გაკვეთილის მსვლელობა | · · აქტივობა1 -წინარე ცოდნის აქტივაცია შემდეგი კითხვებით: · 1.ჩამოთვალე ადამიანის ორგანიზმის · ორგანოები. · 2.ჩამოთვალე ვაშლის ხის ორგანოები. · 3.რა ნაწილებისაგან შედგება ფოთოლი? · 4.შენი აზრით ფოთლის ფირფიტა რისგან შედგება? · მოსწავლე გამოთქვამს თავის მოსაზრებას/ · ვარაუდს.(10წთ.) · აქტივობა 2 .-პრეზენტაციასლაიდშოუ-უჯრედი-ქსოვილი- ორგანო-ორგანიზმი(10წთ.) · აქტივობა3 -კითხვა-პასუხი. · 1.ჩამოთვალე სიცოცხლის ორგანიზაციის დონეები.შეადგინე სქემა კომპიუტერში. · 2.თუ შეიძლება უჯრედი იყოს ორგანიზმი?დაასახელეთ მაგალითები.(10წთ/) · აქტივობა5 -სავარჯიშოების შესრულება(8წთ) · აქტივობა6 -საშინაო დავალება.მოსწავლეს დავალებად ვაძლევ შეისწავლოს სახელმძღვანელოში მოცემული პარაგრაფი. ყურადღება გაამახვილოს ტერმინებზე: უჯრედი, ქსოვილი, ორგანო,ერთუჯრედიანი,მრავალუჯრედიანი.(2წთ) · შეფასება .-მოსწავლის შეფასება.(5წთ) |
воскресенье, 26 октября 2014 г.
ისტ-ის მეორე დონე
Подписаться на:
Сообщения (Atom)